Nasze osiągnięcia

2013/2014

- Aleksandra Jaroń wielkorotnie odnosiła sukcesy w strzelectwie, m. in. II miejsce w kilku konkurencjach na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Strzelectwie Sportowym, III miejsce w VII Ogólnopolskich Podziemnych Zawodach Strzeleckich, I miejsce na Otwartych Mistrzostwach Małopolski, III miejsce w  XI Memoriale Olimpijskim im. płk F. Brożka, wreszcie w XXII Memoriale Strzeleckim im. J. Barana w Krośnie.

- Maciej Trzciński po raz drugi został stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

- Hubert Bigajski zajął I miejsce w V Turnieju Koreańskich Sztuk Walki.

- Maciej Piasecki reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych w Bułgarii, gdzie zdobył wraz z drużyną brązowy medal i otrzymal dyplom Ministra Sportu i Turystyki.

- Karolina Kijak zdobyła I miejsce w 8. Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w kategorii szkół gimnazjalnych.

- Z przeprowadzonej w tym r. szk. przez Małopolskie Kuratorium Oświaty ewaluacji problemowej uzyskaliśmy najwyższe noty, a niektóre z naszych działań zostały wpisane na listę tzw. "dobrych praktyk".

- Na Mistrzostwach Krakowa w pływaniu tytuły mistrzowskie wywalczyli: Adrianna Nędza, Weronika  Ślęczkowska, Kacper Stec, a Sebastian Kobiałka - IV miejsce. Na Mistrzostwach Małopolski w Pływaniu tytuły mistrzowskie zdobyli: Adrianna Nędza i Kacper Stec, a Weronka Ślęczkowska zajęła II miejsce.

- Julia Satoła została mistrzynią Krakowa w snowboardzie, a Janek Udaliszczew zdobył trzecie miejsce na XVI Zawodach Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych.

- Piotr Fortecki do długiej listy swoich sukcesów w squashu dopisał 17. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Austrian Junior Open, a także brązowy medal w Juniorskim Turnieju U 15 Mistrzostw Warszawy oraz III miejsce na Mistrzostwach Polski.

- Jakub Krakowiak został laureatem Małopolskiego Konkursu Informatycznego.

- Julia Ząber zdobyła tytuł laureatki Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

- Natalia Domaradzka zdobyła tytuł laureatki konkursu "Hiszpania - kraj, ludzie i ich zwyczaje", a Kacper Kubień, Patrycja Pilińska i Weronika Ślęczkowska zostali finalistami tego konkursu (opieka: mgr Karolina Kochan i mgr Agnieszka Piech).

- Nasi kreatywni odnotowali kolejne sukcesy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, m. in. zdobywając I, II i III miejsca w różnych kategoriach (opieka: mgr Agata Twardowska, mgr Patrycja Wach, mgr Katarzyna Kudla i mgr Krzysztof Kędziora).

- W Krakowskim Wieloboju Siłowym KWS 2 drużyna PGA nr 6 w składzie: Paweł Mikulski, Maciej Piasecki, Karol Styczyński wywalczyła  II miejsce, a Maciej Piasecki zdobył tytuł MVP (opieka: mgr Mirosław Starzak).

- Kacper Wojtacha został laureatem Konkursu Losy Żołnierza i dzieje Oręża Polskiego (opieka: mgr Krzysztof Kędziora).

- Ewa Dubiel zajęła I miejsce w Konkursaie Recytatorskim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej (opieka: mgr Marta Przegon).

- Kacper Stec, nasz znakomity pływak już tu wymieniany, odniósł wiele dalszych sukcesów sportowych, m. in . zdobył Grand Prix Małopolski, I miejsce w Mistrozstwach Okręgu Małopolskiego w Oświęcimiu, a także I miejsce w Gimnazjadzie.

 

2012/2013

- Kacper Stec aż pięciokrotnie zdobył III miejsce w różnorakich okręgowych zawodach pływackich (małopolskich i o Puchar Silesia).

- Kamila Rokita zdobyła tytuł Mistrzyni Małopolski Juniorów Młodszych w skokach na koniach przez przeszkody.

- Aleksandra Jaroń zdobyła I miejsce w konkurencji "karabin młodziczek" w XI Międzywojewódzkim Pucharze Niepodległości w Strzelectwie Soprtowym.

- Prestiżowe stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci dla wybitnie utalentowanej młodzieży otrzymało dwoje naszych uczniów: Dorota Bojarska i Maciej Trzciński.

- Aleksandra Jaroń zdobyła II miejsce w strzelectwie w X Memoriale Olimpijskim w Międzynarodowych Mistrzostwach w Strzelectwie Sportowym.

- Po raz kolejny czołowe miejsca w Gimnazjadzie zdobyli pływacy: Adrianna  Nędza (I miejsce), Kacper Stec (III miejsce), Weronika Ślęczkowska (V miejsce).

- Maciej Jaromin zdobył wyróżnienie w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko" oraz w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

- Maciej Piasecki w Ogólnopolskich Zawodach Modeli Kosmicznych zaliczanych do Pucharu Polski zajął II i III miejsce.

- Piotr Fortecki wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca w turniejach squasha i należy do ścisłej czołówki juniorów w Polsce.

- Barbara Stopyra została laureatką aż dwóch Małopolskich Konkursow Przedmiotowych: Języka Francuskiego  oraz Historycznego (opieka: mgr Urszula Wadowska, mgr Rafał Kobylec).

- Finalistkami Konkursu Języka Hiszpańskiego zostały: Natalia Domaradzka, Agnieszka Dzido, Patrycja Pilińska, Weronika Ślęczkowska (opieka: mgr Karolina Kochan, mgr Agnieszka Piech).

2011/2012

- Znakomite wyniki naszych uczniów w zawodach lekkoatletycznych KOM-GIMNAZJADA 2011/12: Agnieszka Dzido zdobyła II miejsce w biegu na 1000 metrów, a Mateusz Jagielski VII miejsce w biegu na 1500 metrów.

- Weronika Wierzbicka zdobyła V miejsce w turnieju szachowym w ramach Krakowskiej Gimnazjady.

- W Mistrzostwach Szkół Krakowskich w Narciarstwie Alpejskim drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce, a indywidualnie Maciej Piasecki - IV miejsce i Agnieszka Kunstaman - IX.

- Pływacy naszej szkoły na podium Krakowskiej Gimnazjady: Adrianna Nędza - III miejsce, Weronika Ślęczkowska - IV miejsce, Mateusz Jagielski - V miejsce.

- Zuzanna Berwecka i Marta Wicherek - laureatki Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego (opieka: mgr Jolanta Jedzok).

- Kaja Seweryn (I miejce), Magdalena Pudełko (II miejsce), Ada Śmiałek (III miejsce), Adrianna Majcherska (wyróżnienie) - w VIII edycji konkursu fotograficznego Zimą malowane.

- Anna Ortoli  została laureatką Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego Języka Francuskiego (opieka naukowa: mgr Alicja Wielgórska).

- Zakończył się trzyletni okres realizacji projektu popularyzacji fizyki "Feniks" koordynowanego przez UJ. Nasi uczniowie dwukrotnie byli laureatami cosemestralnych konkursów projektów naukowych. W uznaniu osiągnięć opiekunka naukowa projektu, mgr Jadwiga Wójcicka otrzymała dyplom i nagrodę.

- Anastazja Klimczyk została laureatką II Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (opieka naukowa: mgr Jolanta Jedzok).

- Krzysztof Morawiecki został laureatem Małopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego "Wiem więcej" (opieka naukowa: mgr Katarzyna Michalik).

- Nasi uczniowie odnieśli liczne sukcesy w sportach zimowych, m.in. w Gimnazjadzie Maciej Politański I miejsce w snowboardzie, a w XIV Zawodach Krakowskich SP i Gimnazjów Alicja Rawska III miejsce.

- Nasze Gimnazjum w ramach X Konkursu Plastycznego "Skarby Małopolski" zdobyło I nagrodę za pracę grupową (opieka: mgr Dorota Tomalska).

- 6 medali (1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe) wywalczyła Adrianna Nędza w Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Mera Tarnopola.

- Drużyna piłki nożnej Gimnazjum obroniła tytuł Mistrza Krakowa (trener: mgr Mirosław Starzak).

2010/2011

- Uczniowie PGA nr 6 tradycyjnie już w r. 2011 uzyskali bardzo dobry wynik egzaminu gimnazjalnego  (wyniki w zakładce prezentującej te dane).

- Anastazja Klimczyk już po raz drugi zoostała laureatką Konkursu Języka Angielskiego, a Gabriela Szczypka lauratką Konkursu "Wiem Więcej". 20% uczniów Gimnazjum znalazło się w finale konkursów.

- Lukasz Jatrzębski znalazł się w Małoposlkim Finale w Szachach.

- Kolejny raz drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce w Konkursie projektów naukowych w ramach programu "Feniks". Z. Berwecka i A. Gharbi zostały laureatkami I miejsca. P. Kowalska i B. Zielińska-Rapacz zostały wyróżnione.

- Rok Miłosza (2011) uczczono w naszej szkole wyjazdem dydaktycznym śladami poety do Wilna oraz prezentacją sylwetki twórczej autora Zniewolonego umysłu, a także konkursem na najlepszy kryminał z Miłoszem w tle. I miejsce zajęła klasa III A za arcyciekawy kryminał Tajemnice lasu.

- Kolejna wymiana z Francją (ze szkołą College Hector Malot) objęła przyjazd gości z Francji do Krakowa w marcu i nasz wyjazd do Francji w czerwcu.

- M. Dratiwńska, D. Błachut i K. Jastrzębski zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Zabytki Karpat.

- W ramach XIII Zawodów Sportowych Krakowskich Niepublicznych Szkół Podstawowych i Gimnazjów drużyna naszego Gimnazjum zdobyła I miejsce w turnieju piłki nożnej.

- W XIII Turnieju Koszykówki Krakowskich Gimnazjów Niepublicznych drużyna dziewcząt z PGA nr 6 zdobyła III miejsce, a chłopców - II.

- W Mistrzostwach Szkół Krakowskich w Narciarstwie Alpejskim reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła I miejsce, a indywidualnie A. Kunstman - I miejsce, K. Kącik - III miejsce, A. Szydłowski - IV miejsce, B. Fijas - VII.

- W XIII Zawodach Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych M. Politański zdobył w snowboardzie III miejsce, a A. Kunstman  w slalomie gigancie - VII.

2009/2010

- Uczniowie naszego Gimnazjum napisali  najlepiej spośród małopolskich gimnazjalistów egzamin końcowy 2010, plasując się na I miejscu w części humanistycznej i na II w części matematyczno-przyrodniczej w Małopolsce. Goraco gratulujemy tak znakomitego wyniku!

- Julian Kautsch (IB) został laureatem 4. miejsca w Olimpiadzie Matematycznej organizowanej przez 'Olimpus".

- W koordynowanym przez UJ projekcie edukacyjnym popularyzacji fizyki "Feniks" aż dwa nasze zespoły znalazły się w finale konkursu projektów naukowych: Marcin Żurek-Kania i Mateusz Jagielski z klasy I B zdobyli I miejsce, a Barbara Zielińska-Rapacz i Patrycja Kowalska wyróżnienie.

- Adam Żelazko jako jedyny gimnazjalista w Polsce został finalistą Olimpiady Mediewistycznej (dla licealistów), Adam został też zakwalifikowany do etapu rejonowego Olimpiady Historycznej (dla licealistów);

- Zofia Lecyk zdobyła tytuł laureata w Olimpiadzie Matematycznej dla Gimnazjalistów, została też zakwalifikowana do etapu rejonowego Olimpiady Języka Angielskiego (dla licealistów);

-ponad połowa uczniów naszej szkoły brała udział w etpaie rejonowym konkursów przedmiotoych,a jedna czwarta zakwalifikowała się do finału. Laureatami zostali: Anastazja Klimczyk i Ivo Morawski w Konkursie Języka Angielskiego, Bartosz Kwiatkowski w Konkursie Geograficznym, a  Miłosz Różycki w Konkursie Matematycznym;

- Agnieszka Kunstman zajęła II miejsce ,a Paweł Cieślik III w Międzyszkolnym Konkursie Języka Francuskiego;

- Nasze Gimnazjum zdobyło drużynowo I miejsce w slalomie gigancie VIII Mistrzostw Szkół Krakowskich;

- W Jubileuszowym Roku Chopinowskim 2010 nasze Gimnazjum zorganizowało - objęty patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty -  VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie, nadając mu szczególnie uroczystą oprawę. Zmaganiom finalistów towarzyszył koncert pianistyczny w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Orfeusz. I miejsce w finale zdobyła Elżbieta Hyła ze SP nr 4 w Krakowie;

- 26 marca 2010 roku w auli Uniwersytetu Pedagogicznego  odbyła się podniosła uroczystość wręczenia Gimnazjum sztandaru ufundowanego przez Rodziców i organ prowadzący. W ramach uroczystości wysłuchano recitalu pianistycznego artystki japońskiej Kazuko Tsuji oraz obejrzano spektakl uczniowski "Chopin, czyli szkoła talentów". Wręczono też kolejne Złote i Srebrne Nutki najbardziej zasłużonym pracownikom szkoły i uczniom. Złote Nutki otrzymały Panie: Elżbieta Hejmo i Ewa Zagrodzka. Wspomnany spektakl uczniowski brał też udział w międzyszkolnym konkursie zespołów teatralnych szkół niepublicznych Krakowa, a także w imprezie plenerowej "Salon Chopina" zorganizowanej 30. maja przez Stowarzyszenie Willi Decjusza.

-W ramach wolontariatu nasi uczniowie (ponad 50! osób) wzorowo obsłużyli zorganizowaną przez Roberta Korzeniowskiego masową imprezę sportową "Razem okrążymy Ziemię", która odbyła się 29. maja na Błoniach. Niektórzy z naszych uczniów wzięli też udział w biciu rekordu w chodzie wokół Błoń. Najwięcej okrążeń, bo aż dziesięć, wykonał Filip Cieślak, pokonując  dystans 35 km! Dyrektor wykonał 1 okrążenie (ha! ha!).

 

 

2008/2009

Nasi absolwenci znów uzyskali wynik egzaminu gimnazjalnego wyższy od średniej województwie małopolskim o ok. 20%. 

Wśród uczniów Gimnazjum Akademickiego są laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych.


- Piotr Bejda jako jeden z niewielu gimnazjalistów w Polsce otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w nauce
- ponad 50 % uczniów naszego Gimnazjum przeszło do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych, ponad 20% zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego, z tego czterech zostało laureatami: Piotr Bejda w dwóch konkursach - matematycznym i fizycznym, Zofia Lecyk i Antoni Stanek w konkursie języka angielskiego, a Adam Żelazko w konkursie historycznym
- Piotr Bejda zakwalifikował się do zawodów II stopnia XVI Olimpiady Informatycznej (dla licealistów !) oraz do etapu centralnego III Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, gdzie zdobył tytuł laureata II miejsca.
- Nasze Gimnazjum zakwalifikowane zostało do udziału w projekcie naukowo - dydaktycznym FENIKS, którego koordynatorem jest Uniwersytet Jagielloński
- Drużyna kreatywnych z naszej szkoły pod opieką trenerek Agaty Twardowskiej i Patrycji Wach zdobyła II miejsce w zawodach Destination ImagiNation w Chinach. Z Chin oprócz nagrody przywieżli mnóstwo wrażeń. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności w Otwocku nasi kreatywni zdobyli I miejsce
- Piotr Bejda, Zofia Lecyk, Gabriela Mielecka, Jakub Romanowski i Michał Walczak osiągnęli najwyższy wynik w konkursie fizycznym "Lwiątko".
- Marcin Porwisz i Miłosz Rożycki uzskali wynik "bardzo dobry" w konkursie "Kangur Matematyczny"
- Aleksander Gawor zdobył nagrodę specjalną (wyjazd do Francji) w "Konkursie Jednego Wiersza" za najlepszą interpretację poezji francuskiej
- Raivo Wasilewski zdobył 2. miejsce w zawodach pływackich o Puchar Siemaszki
- Agnieszka Oporek zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym Zimą malowane
- Maciej Janowski zajął I miejsce w V Mistrzostwach Warszawy WUSHU
- drużyna chłopców zajęła III miejsce, a drużyna dziewcząt VI miejsce w XI Turnieju Koszykówki Krakowskich Gimnazjów Niepublicznych


2007/2008
- Uczeń klasy II B, Piotr Bejda, do swych licznych osiągnięć dopisać może tytuł laureata V miejsca II Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.
- Uczeń naszego gimnazjum, Marcin Pasternak (II A), zajął 20 miejsce w finale II Olimpiady Mediewistycznej, organizowanej dla licealistów przez Uniwersytet Gdański.
- Piotr Bejda został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej dla Gimnazjalistów.

- Grupa uczniów klas pierwszych (W. Biłan, G. Mielecka,. A. Kwapisińska, B. Kwiatkowski, A. Podolak, N. Trębacz, A. Żelazko przy współpracy z P. Bejdą, K. Stańdą i M. Pokrowieckim; opieka - p. Agata Twardowska) zwyciężyła w Krajowym Finale międzynarodowego programu edukacyjnego twórczego rozwiązywania problemów "Destination Imagination - OczyMa Wyobraźni...a" (8-9 marca 2008 r., Otwock).
W światowym Finale Konkursu, który odbył się w maju w Knoxville (Tennessee, USA) nasi uczniowie zajęli 13 miejsce w swojej kategorii wiekowej.


2006/2007
- Michał Bejda i Mateusz Snamina, absolwenci Gimnazjum, otrzymują Nagrodę Prezydenta m.Krakowa za wybitne osiągnięcia w nauce.
- Adam Pruziński zdobywa V miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski w tenisie ziemnym (gra deblowa)
- Piotr Strama kl. IIIA - Laureat Małopolskiego Konkursu Historycznego
- Wojciech Kański kl. IIIB - Finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego
- Michał Borowiecki kl. IIIB - Laureat Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
- Piotr Bejda kl. IB - Finalista Małopolskiego Konkursu Fizycznego
- Michał Borowiecki kl. IIIB - Laureat VII Edycji Małopolskiego Konkursu Wiedzy Ogólnej "W.W. - Wiem więcej"
- Wojciech Kański - Finalista VII Edycji Małopolskiego Konkursu Wiedzy Ogólnej "W.W. - Wiem więcej"
- Piotr Czarakcziew kl. IIa - II miejsce w VIII Konkursie Pianistycznym im. prof. Ludwika Stefańskiego
- Filip Hellstein kl. IIA - wyróżnienie w finale IV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego
- Piotr Bejda kl. IB - wyróżnienie w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko 2007"
- Piotr Bejda kl. IB - III miejsce w zawodach trzeciego stopnia I Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów
- Piotr Bejda kl. IB - wyróżnienie w międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny 2007"
- Izabela Kaim - I miejsce w Finale Konkursu Recytacji Poezji Stanisława Wyspiańskiego
- Osiągnięcia uczniów w IX Zawodach Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych:
złote medale
- Barbara Musiałowicz, Karolina Sit, Michał Daniel, Jakub Wałkowiński, Łukasz Stępak, Michał Steczko, Łukasz Leśniak, Przemysława Sochnacki, Wojciech Kański w pływaniu w sztafecie 8x50 m
- Łukasz Leśniak w pływaniu 50 m stylem dowolnym
- Grzegorz Zaręba w narciarstwie alpejskim
srebrne medale:
- Jakub Wałkowiński w pływaniu 25 m stylem motylkowym
- Marcin Żyła w pływaniu 50 m stylem klasycznym
- Łukasz Stępak w pływaniu 50 m stylem dowolnym
brązowe medale:
- Barbara Musiałowicz w pływaniu 50 m stylem klasycznym
- Przemysław Sochnacki w pływaniu 50 m stylem klasycznym
- Łukasz Stępak w pływaniu 25 m stylem motylkowym

2005/2006
- Michał Ostaszewski zdobywa I miejsce w konkursie Europejskiego Dnia Języków w British Council
- Anna Krupska zdobywa I miejsce w konkursie Europejskiego Dnia Języków w Instytucie Włoskim
- Łukasz Majchrowicz i Marcin Pawelec zdobywają I miejsce w konkursie Europejskiego Dnia Języków w Instytucie Francuskim
- Filip Hellstein zajmuje I miejsce w finale towarzyszącego Festiwalowi Dramaty Narodów Konkursu Recytatorskiego "Monologi romantyczne" w kategorii szkół gimnazjalnych
- Mateusz Snamina jako jedyny gimnazjalista w Polsce zakwalifikowany został do zawodów II stopnia Olimpiady Chemicznej (dla licealistów)
- Michał Bejda jako jedyny uczeń z gimnazjów niepublicznych Krakowa znajduje się w finale I Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
- Michał Bejda i Mateusz Snamina zdobywają tytuł laureatów Konkursu Fizycznego
- Mateusz Snamina zostaje laureatem Konkursu Chemicznego
- Michał Bejda, Agnieszka Kubicz i Suzanne Petit zostają finalistami Konkursu Języka Angielskiego
- Zuzanna Larysz zdobywa tytuł finalistki Konkursu Biologicznego
- Marek Niedziela zostaje finalistą Konkursu Fizycznego
- Michał Bejda znajduje się w finale Konkursu Matematycznego
- Anna Filimowska zajmuje II miejsce w Poetyckim Konkursie Jednego Wiersza w J. Francuskim
- Michał Bejda zajmuje I miejsce w m. Krakowie w etapie powiatowym VI edycji Małopolskiego Konkursu Wiedzy Ogólnej "W.W. - Wiem Więcej"
- Adam Pruziński zajmuje I miejsce w turnieju tenisowym Polskiego Związku Tenisowego
- Grzegorz Zaręba zajmuje I miejsce w slalomie gigancie w VIII Mistrzostwach Krakowa Szkół Niepublicznych i III miejsce w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant
- Kaja Łuczyńska zajmuje VII miejsce w slalomie gigancie w VIII Mistrzostwach Krakowa Szkół Niepublicznych
- Kacper Spórna zajmuje VII miejsce w slalomie gigancie w VIII Mistrzostwach Krakowa Szkół Niepublicznych
- Michał Bejda, Grzegorz Socha, Łukasz Majchrowicz otrzymują wyróżnienie w międzynarodowym konkursia "Kangur matematyczny" 2006
- Mateusz Snamina zdobywa 5 miejsce w Polsce w Polsko - Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko 2006"

2004/2005
- Michał Musiałowicz zajmuje III miejsce w Turnieju Judo Juniorów Młodszych.
- Łukasz Majchrowicz zajmuje I miejsce w konkursie quizowym Europejskiego Dnia Języków w Instytucie Francuskim w Krakowie.
- Michał Ostaszewski, Sonia Trojan i Jakub Tyczyński zdobyli I miejsca w zawodach pływackich "Gimnazjada 2004".
- Kasper Skoczeń zajmuje II miejsce w konkursie plastycznym "Bogowie i herosi".
- Mateusz Snamina zostaje laureatem III Małopolskiego Konkursu Chemicznego oraz zdobywa wyróżnienie w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym, jest też finalistą Konkursu z Fizyki I Astronomii
- Anna Polańska-Niedziela zostaje finalistką Małopolskiego Konkursu Historycznego, jest też zdobywczynią I miejsca w Konkursie Literackim "Nocne spotkania z duchami"
- Alicja Luzar zostaje lauratką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego oraz zdobywa wyróżnienie w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko 2005.
- Marcin Pawelec zostaje laureatem Małopolskiego Konkursu Historycznego
- Michał Ostaszewski zostaje laureatem Małopolskiego Konkursu Historycznego
- Zofia Szczęsna zdobywa wyróżnienie w konkursie recytatorskim poezji i prozy niemieckojęzycznej
- Sonia Trojan zdobywa wyróznienie pracę plastyczną w ramach wystawy Polska Wigilia we Wspólnej Europie
- Urszula Matysik zdobywa wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
- Marcin Sołtysik zdobywa wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

2003/2004
- Anna Polańska-Niedziela zajmuje II miejsce w V Biegu na Orientację na Koniach.
- Michał Musiałowicz zajmuje III miejsce w Turnieju Klasyfikacyjnym do Mistrzostw Polski Młodzików w Judo.
- Anna Polańska-Niedziela zajmuje II miejsce w konkursie literackim "Kazimierz - miejsce na ziemi. Wieści z podwórek, ulic i jego zaułków". - Jacek Krupa zdobywa nagrodę w XI Krakowskim Turnieju Ekologicznym "Tobie została powierzona ziemia jak ogród - rządź nią z mądrością". - Mikołaj Białko - II miejsce (laureat) "Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów"
- szkolna drużyna piłkarska zajmuje I miejsce w VI Zawodach Sportowych Krakowskich Niepublicznych Gimnazjów.
- Maria Kubacka zajmuje II miejsce w Konkursie Plastycznym "Plakat teatralny".
- Marcin Pawelec zdobywa nagrodę za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".
- Mikołaj Białko - laureat "Małopolskiego Konkursu Historycznego dla Gimnazjalistów"

2002/2003
- Daniel Zatorski - VI miejsce (laureat) "Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów"
- Sabina Imburska - finalistka "Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów"
- Sabina Imburska - I miejsce w rejonowym etapie "Konkursu Wiedzy z Księgi Wyjścia"
- Dawid Stronczak - III miejsce w konkursie recytatorskim poezji i prozy niemieckojęzycznej

2001/2002
- Katarzyna Nachman - I mejsce w konkursie recytatorskim "Współczesna poezja austriacka"
- Sabina Imburska - III miejsce (laureat) "Małopolskiego Konkursu Polonistycznego dla Gimnazjalistów"

2000/2001
- Magdalena Skrzypczyk - wyróżnienie specjalne w VII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Antyku i Mitologii
- Sabina Imburska - II miejsce w konkursie "Nie z tej ziemi. Turniej o Ziemi."
- Sabina Imburska oraz Andrzej Święch - III miejsce w VII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Antyku i Mitologii (w kategorii konkursu plastycznego)

1999/2000
- Michał Mach - wyróżnienie w VI Krakowskim Turnieju Wiedzy o Antyku i Mitologii

 



 

  • - niewielka liczba uczniów w klasie (do 20 osób)
  • - staranny dobór programów nauczania
  • - zwiększony wymiar zajęć z j.obcych i informatyki
  • - oceny opisowe
  • - bardzo liczny udział uczniów w konkursach pozaszkolnych

[pełna oferta]




 

10 listopada - dzien wolny od zajęć dydaktycznych

 

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości


21 listopada - wywiadówka

 

 

[pełny terminarz]






 

Małopolskie Kuratorium Oświaty przyznało VI PGA certyfikat Szkoła wyróżniona za wychowanie.

 

 

 

 

Destination ImagiNation najbardziej kreatywny program edukacyjny.






W związku z dwusetną rocznicą urodzin Fryderyka Chopina Sejm RP ogłosił rok 2010 Rokiem Chopinowskim. Głównym organizatorem i koordynatorem obchodów rocznicowych jest powołane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biuro Obchodów Chopin 2010. Biuro odnotowuje rozmaite, duże i małe, inicjatywy jubileuszowe.

 

Nasza szkoła zgłosiła organizowany od siedmiu lat - objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty - Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie, którego uczestnikami są uczniowie małopolskich szkół podstawowych. Finał tegorocznej edycji odbył się 03 marca, miał szczególnie uroczysty charakter, ponieważ towarzyszył mu koncert chopinowski.








Prywatne Gimnazjum Akademickie im. Fryderyka Chopina postanowiło przyznawać specjalne wyróżnienie osobom, szczególnie związanym ze szkołą - „Złotą” lub „Srebrną Nutkę”. Pierwszą „Złotą Nutkę” w historii VI PGA otrzymał założyciel szkoły - dr hab. Jerzy Waligóra.

[więcej]



2014/11/28

 

Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w XIV Krakowskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Niepublicznych. Drużyna grała w składzie:  Hubert Biront, Filip Duda,  Łukasz Grzelka, Tomasz Różański, Łukasz Różycki, Kamil Saif, Jakub Seweryn, Aleksander Siudak, Michał Tutaj.

Serdecznie gratulujemy drużynie i trenerowi mgrowi Mirosławowi Starzakowi!

2014/07/24

Zachęcamy do przeczytania artykułu pt. Jak zrobić helikopter ze spinek do włosów? - napisanego przez trenerkę Imagination Destination w naszej szkole panią Agatę Twardowską  (nauczycielkę biologii w j.polskim oraz j.angielskim, koordynator kursu - Creativity-Action-Service w ramach matury międzynarodowej), do kwartalnika Hejnał Oświatowy w numerze 5/133/2014, wydawanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Strona 1 z 21  > >>