2018/12/10

UCZNIOWIE PRYWATNEGO GIMNAZJUM AKADEMICKIEGO NR 6 IM. F. CHOPINA ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU REJONOWEGO OLIMPIAD, KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH I TEMATYCZNYCH W R. SZK. 2018/19

UCZNIOWIE PRYWATNEGO GIMNAZJUM AKADEMICKIEGO NR 6 IM. F. CHOPINA  ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU REJONOWEGO OLIMPIAD, KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH I TEMATYCZNYCH W R. SZK. 2018/19



OLIMPIADA HISTORYCZNA DLA GIMNAZJALISTÓW

1. MACIEJ KAMIŃSKI (OPIEKUN: MGR K. KĘDZIORA)

 

KONKURS GEOGRAFICZNY

1. MACIEJ KAMIŃSKI (OPIEKUN: DR R. ULISZAK)
2. WOJCIECH ŁABĘDŹ (OPIEKUN: DR R. ULISZAK)

 

KONKURS INFORMATYCZNY

1. MIKOŁAJ JANKOWSKI  (OPIEKUN: DR HAB. ROMAN ROSIEK)

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1. NATALIA BEDNARSKA (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
2. TYMOTEUSZ BIEDROŃ (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
3. ALEKSANDRA BLASCHKE (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
4. JAGO CECHNICKI (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
5. AGATA CIELICZKO (OPIEKUN: MGR H. ZIĘBA)
6. GABRIELA FĄFARA (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
7. AGNIESZKA GARBACZ (OPIEKUN: MGR M. JURKOWSKI)
8. ZOFIA GODLEWSKA (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
9. MATTHEW GRIDLEY (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
10. KATARZYNA GUGAŁA (OPIEKUN: MGR M. MUSIELAK)
11. ANNA JOCHYMCZYK (OPIEKUN: MGR M. JURKOWSKI)
12. EMILIA KOWALSKA (OPIEKUN: MGR M. JURKOWSKI)
13. AMELIA MILNE (OPIEKUN: MGR M. JURKOWSKI)
14. ALEKSANDRA PTAK (OPIEKUN: MGR M. JURKOWSKI)
15. HELENA ROMANKIEWICZ (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
16. ALEKSANDRA SACHA (OPIEKUN: MGR J. BAJDA)
17. ANTONI SKOĆ (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
18. MATEUSZ STOLARSKI (OPIEKUN: MGR A. SOŁTYSIK)
19. BEATA SZALENIEC (OPIEKUN: MGR M. JURKOWSKI)
20. IGOR SZUBA (OPIEKUN: MGR J. BAJDA)
21. JAKUB SZYMAŃSKI (OPIEKUN: MGR M. MUSIELAK)

 

KONKURS HISTORYCZNY

1. TYMOTEUSZ BIEDROŃ ((OPIEKUN: MGR K. KĘDZIORA)
2. ZOFIA GODLEWSKA (OPIEKUN: MGR W. MICYGAŁA)
3. ALEKSY GRYMEK (OPIEKUN: MGR B. SZCZEPANEK)
4. KATARZYNA GUGAŁA (OPIEKUN: MGR B. SZCZEPANEK)
5. MIKOŁAJ JANKOWSKI (OPIEKUN: MGR B. SZCZEPANEK)
6. MACIEJ KAMIŃSKI (OPIEKUN: MGR K. KĘDZIORA)
7. WOJCIECH ŁABĘDŹ (OPIEKUN: MGR W. MICYGAŁA)
8. MIKOŁAJ ŻYŁA (OPIEKUN: MGR B. SZCZEPANEK)

 

KONKURS FIZYCZNY

1. MIKOŁAJ JANKOWSKI OPIEKUN: MGR U. LEWCZUK-JODŁOWIEC)
2. MIŁOSZ SŁOWINSKI (OPIEKUN: MGR U. LEWCZUK-JODŁOWIEC)

 

KONKURS CHEMICZNY

1. MIKOŁAJ JANKOWSKI (OPIEKUN: MGR I. HADUCH)
2. JAN MACIEJOWSKI (OPIEKUN: MGR I. HADUCH)
3. ALEKSANDRA SACHA (OPIEKUN: MGR I. HADUCH)

 

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

1. MARIA GEMEL (OPIEKUN: MGR l. KUDLA)

 

KONKURS JĘZYKA FRANCUSKIEGO

1. ZOFIA GODLEWSKA (OPIEKUN: MGR A. WIELGÓRSKA)
2. ALICJA PODSIADŁO (OPIEKUN: MGR A. WIELGÓRSKA)

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

1. MARIA BIESZCZAD (OPIEKUN: MGR J. BALICKA, MGR B. BARAŃSKA)

 

KONKURS MATEMATYCZNY

1. TYMOTEUSZ BIEDROŃ (OPIEKUN: MGR T. KOZICKI)
2. WOJCIECH ŁABĘDŹ (OPIEKUN: DR M. PISZCZEK)
3. STANISŁAW MICHALIK (OPIEKUN: MGR D. NIEPRZECKA)
4. MIŁOSZ SŁOWIŃSKI (OPIEKUN: MGR T. KOZICKI)

 

KONKURS TEMATYCZNY „RÓŻNE OBLICZA HISZPANII”

1. MATEUSZ STOLARSKI (OPIEKUN: MGR K. KOCHAN)

 

KONKURS TEMATYCZNY „UMARLI, ABYŚMY MOGLI ŻYĆ WOLNI. MIEJSCE LWOWA I JEGO OBRONCÓW W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI”

1. ALEKSY GRYMEK (OPIEKUN: MGR B. SZCZEPANEK)
2. KATARZYNA GUGAŁA (OPIEKUN: MGR B. SZCZEPANEK)
3. IGOR KITA (OPIEKUN: MGR B. SZCZEPANEK)
4. (OPIEKUN: MGR B. SZCZEPANEK)



 

  • - niewielka liczba uczniów w klasie (do 20 osób)
  • - staranny dobór programów nauczania
  • - zwiększony wymiar zajęć z j.obcych i informatyki
  • - oceny opisowe
  • - bardzo liczny udział uczniów w konkursach pozaszkolnych

[pełna oferta]




 

 

03.06. – Sejmik szkolny

 

07.06 - 14.06 – ogólnoszkolna wycieczka dydaktyczna

 

10.06. – informacje o przewidywanych ocenach rocznych

 

17.06. – posiedzenie klasyfikacyjne rady pedagogicznej

 

21.06. – uroczystość zakończenia roku szkolnego

 

25.06. – termin zgłaszania przez rodziców zastrzeżeń do ocen rocznych

 

 

 

 

 

[kalendarium]






 

Małopolskie Kuratorium Oświaty przyznało VI PGA certyfikat Szkoła wyróżniona za wychowanie.

 

 

 

 

 

Destination ImagiNation najbardziej kreatywny program edukacyjny.






W związku z dwusetną rocznicą urodzin Fryderyka Chopina Sejm RP ogłosił rok 2010 Rokiem Chopinowskim. Głównym organizatorem i koordynatorem obchodów rocznicowych jest powołane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biuro Obchodów Chopin 2010. Biuro odnotowuje rozmaite, duże i małe, inicjatywy jubileuszowe.

 

Nasza szkoła zgłosiła organizowany od siedmiu lat - objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty - Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie, którego uczestnikami są uczniowie małopolskich szkół podstawowych. Finał tegorocznej edycji odbył się 03 marca, miał szczególnie uroczysty charakter, ponieważ towarzyszył mu koncert chopinowski.








Prywatne Gimnazjum Akademickie im. Fryderyka Chopina postanowiło przyznawać specjalne wyróżnienie osobom, szczególnie związanym ze szkołą - „Złotą” lub „Srebrną Nutkę”. Pierwszą „Złotą Nutkę” w historii VI PGA otrzymał założyciel szkoły - dr hab. Jerzy Waligóra.

[więcej]