2017/01/03

Drużyna DI w Chinach

Pięcioro uczniów naszego Gimnazjum: Amelia Budzińska, Anna Fortecka, Jagoda Hernik, Michał Jarecki i Michał Szmuksta uczestniczyło w Azjatyckich Finałach Olimpiady Kreatywności Destination Imagination w Pekinie (9-12 grudnia 2016 r.), gdzie zajęli drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej (za dwa wyzwania łącznie – Wyzwanie Specjalne i Wyzwanie na Już).

 

Wyjazd do Chin rozpoczął się jednak od zwiedzania zorganizowanego przez chińską ekipę DI. Uczniowie obejrzeli Zakazane Miasto, Plac Niebiańskiego Spokoju, Świątynię Nieba,  Pałac Letni oraz Wielki Mur Chiński.

 

Po zwiedzaniu nadszedł czas na wyzwania. Dla polskich drużyn głównym zadaniem było Wyzwanie Specjalne. W piątek rano drużyny otrzymały opis wyzwania pt.: ,,Haze Crisis" i miały tylko 24 godziny na stworzenie ośmiominutowego przedstawienia, w którym odniosą się do skutków społecznych i ekonomicznych problemu, jakim jest smog. Dodatkowo drużyny musiały zaprojektować i wykonać rekwizyt wprowadzający zmianę w fabule oraz plakat podsumowujący problem. Nie było to łatwe, bo drużyny dysponowały bardzo małą ilością materiałów.

 

W sobotę, 10 grudnia, drużyny zaprezentowały swoje przedstawienia w języku angielskim.

 

W niedzielę drużyny starowały w Wyzwaniu na Już. Każda drużyna musiała w przeciągu 5 minut wykonać konstrukcję zgodnie z instrukcją podaną przez ekspertów: miała to być jak najwyższa wieża postawiona (nieprzyklejona i nieprzymocowana) na spadzistym dachu.

 

Po zakończeniu Olimpiady nasi uczniowie zostali na dodatkowe trzy dni w Pekinie. To były dni pod znakiem zwiedzania Pekinu i wieczornych poszukiwań najlepszych smaków Chin. Na  trasie wędrówek naszych uczniów znalazły się kolejne najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Państwa Środka: Świątynia Lamajska, Świątynia Konfucjusza, Akademia Cesarska, a także Muzeum Stołeczne, Parki Jingshani i Beihai oraz Park Olimpijski z imponującym Stadionem Olimpijskim. Ulubionym przysmakiem młodzieży stały się chińskie pierożki gotowane na parze lub podsmażane, które były nadziewane dużą ilością rozmaitych farszów.

 

  

  • - niewielka liczba uczniów w klasie (do 20 osób)
  • - staranny dobór programów nauczania
  • - zwiększony wymiar zajęć z j.obcych i informatyki
  • - oceny opisowe
  • - bardzo liczny udział uczniów w konkursach pozaszkolnych

[pełna oferta]
 

 

lipiec - sierpień

WAKACJE

 

 

[kalendarium]


 

Małopolskie Kuratorium Oświaty przyznało VI PGA certyfikat Szkoła wyróżniona za wychowanie.

 

 

 

 

 

Destination ImagiNation najbardziej kreatywny program edukacyjny.


W związku z dwusetną rocznicą urodzin Fryderyka Chopina Sejm RP ogłosił rok 2010 Rokiem Chopinowskim. Głównym organizatorem i koordynatorem obchodów rocznicowych jest powołane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biuro Obchodów Chopin 2010. Biuro odnotowuje rozmaite, duże i małe, inicjatywy jubileuszowe.

 

Nasza szkoła zgłosiła organizowany od siedmiu lat - objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty - Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie, którego uczestnikami są uczniowie małopolskich szkół podstawowych. Finał tegorocznej edycji odbył się 03 marca, miał szczególnie uroczysty charakter, ponieważ towarzyszył mu koncert chopinowski.
Prywatne Gimnazjum Akademickie im. Fryderyka Chopina postanowiło przyznawać specjalne wyróżnienie osobom, szczególnie związanym ze szkołą - „Złotą” lub „Srebrną Nutkę”. Pierwszą „Złotą Nutkę” w historii VI PGA otrzymał założyciel szkoły - dr hab. Jerzy Waligóra.

[więcej]