2014/04/07

Znakomite wyniki Ady Nędzy, Aleksandra Siudaka i Macieja Piaseckiego w międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach sportowych, które odbyły się w marcu 2014 r.

Znakomite wyniki

Znakomite wyniki naszych uczniów w międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach sportowych, które odbyły się w marcu 2014 r.

Ada Nędza zajęła 7. miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 – letnich w Pływaniu, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Aleksander Siudak wywalczył 7. miejsce w szpadzie na 514 (!)  startujących w XXXVII                                 Międzynarodowym Turnieju Szermierczym „Challenge Wratislavia” 2014 we Wrocławiu.

 

Maciej Piasecki został sklasyfikowany na 9 miejscu w slalomie gigancie w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Śląsk 2014.

 

Serdecznie gratulujemy !

 

  

  • - niewielka liczba uczniów w klasie (do 20 osób)
  • - staranny dobór programów nauczania
  • - zwiększony wymiar zajęć z j.obcych i informatyki
  • - oceny opisowe
  • - bardzo liczny udział uczniów w konkursach pozaszkolnych

[pełna oferta]
 

 

lipiec - sierpień

WAKACJE

 

 

[kalendarium]


 

Małopolskie Kuratorium Oświaty przyznało VI PGA certyfikat Szkoła wyróżniona za wychowanie.

 

 

 

 

 

Destination ImagiNation najbardziej kreatywny program edukacyjny.


W związku z dwusetną rocznicą urodzin Fryderyka Chopina Sejm RP ogłosił rok 2010 Rokiem Chopinowskim. Głównym organizatorem i koordynatorem obchodów rocznicowych jest powołane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biuro Obchodów Chopin 2010. Biuro odnotowuje rozmaite, duże i małe, inicjatywy jubileuszowe.

 

Nasza szkoła zgłosiła organizowany od siedmiu lat - objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty - Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie, którego uczestnikami są uczniowie małopolskich szkół podstawowych. Finał tegorocznej edycji odbył się 03 marca, miał szczególnie uroczysty charakter, ponieważ towarzyszył mu koncert chopinowski.
Prywatne Gimnazjum Akademickie im. Fryderyka Chopina postanowiło przyznawać specjalne wyróżnienie osobom, szczególnie związanym ze szkołą - „Złotą” lub „Srebrną Nutkę”. Pierwszą „Złotą Nutkę” w historii VI PGA otrzymał założyciel szkoły - dr hab. Jerzy Waligóra.

[więcej]